b
На дан када наша Света Црква прославља празник Преноса моштију светог Николе, у Бабушници је свечано прослављена храмовна слава. Литургијским сабрањем у тек живописаном храму началствовао је протосинђел Серафим Живковић, настојатељ манастира Дивљане, а саслуживали су јереј Славиша Смиљић, старешина храма и архијерејски намесник белопаланачки, јереј Саша Станимировић, парох ораовачки, као и јерођакон Прокопије, сабрат манастира Дивљане.
Међу великим бројем верника било је присутно руководство Општине Бабушница, на челу са председницом госпођом Слађаном Николић, директори јевних предузећа и установа из Бабушнице, као и градоначелник града Пирота, господин мр Владан Васић.
Након Свете Литургије и литије бабушничким улицама, пререзан је славски колач и уприличен пригодан културно-уметнички програм бабушничког фолклорног ансамбла. Прослава празника завршена је трпезом љубави, за коју су се побринуле вредне руке великог броја сестара ове црквене заједнице.