malcavaskrsУ парохији малчанској и ове године прослављен један од најрадоснијих хришћанских празника - празник Васкрсења Господњег, којем је присуствовао већи број верника.
На Васкрс ујутру донет је Свети огањ са гроба Господњег, и служено је јутрење са опходом око храма „Св. Преподобномученице Параскеве“, а након тога је служена света литургија, на којој се причестио већи број присутних верника и деце. Свештеник је након литургије присутнима прочитао посланицу, а затим су верници заједно са свештеником кренули у литију, у селу Малча. Након литије, освећени су колач, жито и ускршња јаја која су подењена присутнима.
У понедељак, Други дан Васкрса – Васкршњи понедељак, служена је литургија у храму светог Димитрија у Пасјачи, где је такође ношена литија
Трећи дан Васкрса – Васкршњи уторак, служена је света литургија у Горњој Врежини.
У среду Светле седмице служена је света литургија у Јасеновику, у храму светог Архиђакона Стефана, где је такође ношена литија.
На Источни петак ношена је литија у селу Врело.