DSC 0046У петак 26. фебруара 2021. године, када молитвено прослављамо Преподобног Симеона Мироточивог, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном овом Божијем угоднику у Лесковцу.

На овом Евхаристијском слављу Преосвећеном Владики саслуживали су свештеници лесковачког архијерејског намесништва.

Пред почетак Свете Литургије Његово Преосвештенство рукопроизвео је дипломиране теологе из Лесковца, господина Павла Михајловића и господина Филипа Цакића у чин чтеца.

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао колач, а потом је свештенству и верном народу честитао празник.

На крају Свете Литургије Преосвећени Владика уручио је благодарницу господину Бобану Симоновићу коју му је доделило братство храма.

У току послеподнева Његово Преосвештенство посетио је храм посвећен Светом пророку Илији у печењевачкој парохији, архијерејског намесништва лесковачког.