VaskrsНа Лазареву Суботу у послеподневним часовима окупило се око храма Св. Николе доста деце са својим родитељима, да се помоле Богу, да купе звончиће и да са венчићима исплетеним око главе и са гранчицама у рукама начинимо литију око цркве. На Велики четвртак служена је Божанствена литургија Св. Василија Великог, а поподне у 18h прочитана су 12 Страдалних Јеванђеља. На Велики Петак служена је служба Царских часова, а поподне од 17h служба са изношењем Плаштанице и у продужетку статија. Пар дана пред празник Васкрсења Христовог обавештени смо да у епархију нишку стиже Благодатни Огањ са Гроба Христовог. По благослову Нашег Владике Преосвећеног Епископа нишког Г. Г. Др. Јована, са страхопоштовањем смо дочекали и преузели Благодатни Огањ у Цркви Св. Цара Константина и Јелене у Нишу. Одмах по повратку из Ниша касно у ноћ у Цркви су упаљена сва кандила а пред саму службу и свеће Светим Огњем да би по завршетку службе свештеник Отац Срђан прочитао Васкршњу посланицу, а потом поделио верном народу Благодатни Свети Огањ са Христовог Гроба за здравље и спасење.