12052022DUVANISTE

У четвртак, 12. маја 2022. године, на дан празника Светог Василија Острошког, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Василија у нишком насељу Дуваниште, који овог дана прославља свог небеског заштитника.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина нишког Саборног храма, протојереј-ставрофор Јован Илић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Ђукан Оровић, парох први житорађски, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Дејан Крстић, професор нишке Богословије, протојереј Небојша Вујић, старешина храма Светог Великомученика Пантелејмона у Нишу, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, протојереј Владан Стојановић, парох чалијски, јереј Игор Стојковић, парох јелашнички, протојереј Небојша Оровић, парох први при храму Светог Цара Константина и Царице Јелене, протођакон Стеван Кричка и ђакон Предраг Пиперски.

На крају Свете Евхаристије, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен у спомен великог Божијег угодника, Светог Василија Острошког

Свети Василије Острошки посебно је поштован у овом крају, јер је током НАТО агресије на нашу земљу, Град Ниш био мета ваздушних напада у мају 1999. године. У знак захвалности што у таквој невољи нико није страдао, родила се замисао да се подигне овај храм, посвећен једном од највећих изданака нашег рода, и једном од највећих заступника српског народа пред Престолом Божијим.