20191102 193407 93 87 80 13 714

Управа Саборног храма у Нишу организовала је промоцију монографије "Саборна црква у Нишу" историчара Мише Ракоције, у суботу, 2. новембра 2019. године.
На промоцији, чији је модератор био старешина Саборног храма у Нишу, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, говорили су Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније, др Миљана Матић, историчар уметности и аутор др Миша Ракоција.

Промоцији су поред мноштва заинтересованих присуствовали и градоначелник Ниша, председник општине Црвени Крст, ректор Богословије Светог Кирила и Методија у Нишу, протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, свештество Епархије нишке.

Промоцију књиге својом музиком увеличао је новоформирани камерни ансамбл Црквено-певачке дружине "Бранко" из Ниша.

Монографија је изашла поводом великог јубилеја - 200 година Малог Саборног храма, а радио Глас Православне Епархије нишке директно је преносио овај значајан догађај.
{oziogallery 2073}