DSC 0107У недељу шеснаесту по Духовима 27. септембра 2020. године на празник Воздвижења Часног Крста-Крстовдан, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном овом празнику на нишком Новом гробљу.

Преосвећеном Владики саслуживали су: протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, протојереј Предраг Радосављевић, старешина храма Светог цара Константина и царице Јелене у Нишу, јереј Марко Милетић, парох трећи при храму Светог оца Николаја и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља о данашњем празнику беседио је протојереј Миодраг Павловић.

Након заамвоне молитве Његово Преосвештенство освештао је славске дарове и пререзао колач.

ПРОТОЈЕРЕЈ МИОДРАГ ПАВЛОВИЋ