Преподобна мати Параскева свечано прослављена у Нишу

На празник свете и преподобне матере наше Параскеве, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован служио је божанствену Литургију у храму посвећеном овој дивној светитељки, у Нишу.
Епископу је саслуживало братсво овога светог храма као и свештеници нишке Саборне цркве.
Након свете Службе Епископ је са свештенством осветио крстове за храм који се тренутно налази у изградњи а потом благословио новоподигнуту чесму испред храма.
SvetaPetkaLiturgijaНакон освећења преломљен је славски колач а Епископ је све верне који су се скупили у великом броју поздравио пригодном беседом говорећи о преподобној матери Параскеви као узору нашег живљења.
Након Литургије заједничарење је настављено трпезом љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован