У четвртак, 2. јуна 2022. године, у навечерје празника Светих и Равноапостолних Цара Константина и Царице Јелене, небеских заштитника Града Ниша, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је празнично вечерње богослужење у нишкој светињи посвећеној овим Божијим угодницима.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Рафаило (Голушин), игуман манастира Височка Ржана, архимандрит Серафим (Мишић), игуман суковске обитељи, протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у пензији, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина нишког Саборног храма, протосинђел Серафим (Живковић), настојатељ манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, протојереј Златко Василић, Архијерејски намесник други нишки, протојереј Небојша Вујић, старешина храма Светог Великомученика Пантелејмона у Нишу, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, протођакон Стеван Кричка и ђакон Никола Ераковић.

На самом крају богослужења, Преосвећени Владика је градоначелници Драгани Сотировски уручио лаварум, односно барјак на коме је извезен Христов монограм, пригодни дар свим Нишлијама, који све уједно подсећа на победе Светог Цара Константина извојеване под овим знаком, и позива и нас саме да следимо његов пример. Градоначелница је изразила велику захвалност, пожелевши срећну славу, добро здравље и напредак свим грађанима Ниша.

По окончању вечерње службе уследила је свечана литија. Велико мноштво верног народа узело је учешће у овом молитвеном ходу, на челу са бројним барјацима и заставама, свештенством и монаштвом Епархије нишке. Такође, у литији је свој допринос, поред многих појаца, дао и војни оркестар.

Након повратка у храм и завршетка литије, у народом испуњеном храму уприличен је концерт духовне музике. Своје музичко умеће показали су чланови црквено-певачке дружине "Бранко", а главни гост вечери био је архимандрит Серафим Бит-Хариби из Грузије, пореклом Сиријац, чувен по појању на древном арамејском језику. Овај јединствени наступ испраћен је громогласним аплаузом задивљених слушалаца.