ЕВХАРИСТИЈСКА ПРОСЛАВА РОЖДЕСТВА ХРИСТОВОГ У НИШКОМ САБОРНОМ ХРАМУ

MSC 1730

У петак, 7. јануара 2022. године, на дан празника Рождества Христовог, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу на овој празничној Евхаристији саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Св. Кирила и Методија у пензији, протојереј-ставрофор Влајко Грабеж, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први нишки, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић. Појање хора "Бранко" увеличало је торжество литургијске прославе најрадоснијег хришћанског празника.

Протојереј-ставрофор Ненад Микић је непосредно пре причешћа верних, по благослову Епископа, прочитао овогодишњу божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија. Верни народ је у великом броју приступио Светој Чаши, узевши тако пуно учешће у евхаристијској прослави, сјединивши се са Христом у Тајни Тела и Крви Његове, а на празник Његовог Рођења у телу.

Такође, на почетку Свете Литургије, у чин чтеца рукопроизведени су Богољуб Јовановић, студент прве године на Православном богословском факултету, и Матија Цветковић, ученик 4. године Богословије Светог Саве у Београду.

June 2022