DSC06722-1
„РАДОСТ  ЕВРОПЕ“ У СВЕТОСАВСКОМ ДОМУ У ПОРТИ НИШКОГ САБОРНОГ ХРАМА

Град Ниш је ових дана био центар младости, град живота и осмеха. На дан молитвеног славља Зачећа светог претече и крститеља Господњег Јована, у светосавском дому нишког Саборног Храма одржана је свечана академија, деце која су једина кадра да својом безазленом дечијом радошћу, осмесима , песмом и игром учине Европу радосном.

Организатори ове манифестације у Нишу били су: Градска Општина Палилула и дечији Црквени играчки ансамбал „Бранко“ .

DSC06700-1Свечаност је започела поздравом и благословом нашег оца и Епископа Господина Кир Јована, који је овом приликом говорио деци  која су да би нам се представила својим умећем дошла не само из Србије него и из земаља региона, Бугарска и Македоније и донели своју радост, културу и изнад свега љубав, о јединој истинској радости коју човек ако стекне дечију безазленост може препознати у свакој нити творевине руку Небескога Цара и Бога Нашега Исуса Христа. Сама манифестација има за циљ ширење дечије радости читавом васељеном, како деца увек препознају где заправо извире љубав, и овог пута било је дирљиво видети велики број ангелских дечијих лица како са благословом Цркве која раширених руку као брижна мати увек дочекује и грли своју децу, манифестују своју радост и шаљу поруку љубави целом свету. Владика Јован видно озарен безазленом радошћу и љубављу присутне деце, све је поздравио најрадоснијим поздравом Христос Васкрсе, радост донесе, тугу однесе...