У петак, 26. јануара 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је Специјалну школу са домом ученика "Бубањ" у Нишу.

Уз саслужење протојереја Драгослава Лазића, надлежног пароха, протонамесника Синише Никитовића, координатора Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин" и ђакона Николе Ераковића, Преосвећени Епископ је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом прослављања Светога Саве, првог српског Архиепископа и Просветитеља.

Торжеству свечаног чина допринело је појање Хора ученика нишке Богословије Светих Кирила и Методија, под вођством протођакона Ђорђа Филиповића.

Уследио је празнични програм, у коме су узели учешћа ученици школе, који су показали своје умеће на музичком, рецитаторском и глумачком пољу. Након завршетка приредбе, Преосвећени Владика је присутној деци поделио празничне пакетиће, припремљене од стране Верског добротворног старатељства Епархије нишке, а дониране од стране Хуманитарне организације "Сви за Космет", којој овом приликом упућујемо велику захвалност.