По благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, започета је реализација пројекта "Православни волонтери у здравству", који је плод сарадње Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин" и Универзитетског клиничког центра Ниш.

У четвртак, 11. априла 2024. године, у Светосавском дому у Нишу одржан је први састанак коме су присуствовали Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније, др Александар Николић, анестезиолог у Универзитетском клиничком центру у Нишу и иницијатор акције, протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС Епархије нишке, као и будући волонтери.

За учешће у овој акцији пријавио се 21 волонтер, међу којима су студенти медицине, свештенослужитељи, упосленици и верни народ Епархије нишке.