DSC09593СЛАВА МАНАСТИРА ТЕМСКА

Празник обновљења храма и преноса моштију светог великомученика и победоносца Георгија прослављен је у манастиру посвећеном овом великом угоднику Божијем. Преосвећени Владика Јован уочи празника служио је празнично бденије, а на сами дан празника и свету архијерејску Литургију уз саслужење свештенства, монаштва и верног народа овога краја.

DSC09564Након свете литургије обављена је литија око манастирске цркве и пререзан славски колач. Владика је својом беседом поучио народ, честитајући славу високопреподобној игуманији ове свете обитељи монахињи Ефросинији и свим њеним у Христу сестрама, као и свој пуноћи црквеној  коју је данашњи Светитељ у овај древни манастир око светиње Тела и Крви Господа Бога и Спаситеља нашега Исуса Христа.

Beseda Vladike na sv. Georgija u man Temska.mp3

DSC09518DSC09556DSC09621