Прослава празника Светог Великомученика Георгија била је прилика да Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посети манастире у пиротском и димитровградском крају. Епископ је прво посетио манастир светог Николаја који се налази у  близини села Чифлик и тамошњег настојатеља јеромонаха Георгија.

DSC08910
У навечерје празника свечано бденије Преосвећени Владика је служио у манастиру Светог Георгија у Темској. На сам дан празника уз саслужење свештеномонаха и пиротских свештеника Свету Архијерејску Литургију владика Јован је служио у темачком манастиру, на светој Служби у презвитерски чин рукоположен је ђакон Миљан Панић. После Литургије пререзан је славски колач, а потом се Владика обратио сабраном свештенству и народу речима поуке. Велика светиња и радост празника отворила су срца сабраног народа који се после свете службе дуго задржао у разговору са својим архипастиром. После трпезе љубави коју је са великом љубављу спремила игуманија Ефросинија која већ деценијама брине о манастиру, владика Јован се упутио у пиротску болницу да би посетио проту Рајка Глишовића, темачког пароха. То је био мали знак Владикине љубави и пажње према овом служитељу Божијег олтара који иако је већ дуго у пензији вредно и неуморно служи у манастиру Темска и обилази малобројни верни народ расејан по Старој Планини. Преосвећени Епископ Јован је оцу Рајку пожелео брз опоравак и укрепљење од Господа. Потом је Владика обишао манастире Светог Илије у Рсовцима, Пресвете Богородице у Височкој Ржани, светих Кирика и Јулите у Смиловцима и Светог Димитрија код  Димитровграда. Владика се у свакој обитељи задржао интересујући се за напредак монашког живота, али и за проблеме са којима се сусрећу братства и сестринства старопланинских манастира.