13.08.2012.BabusnicaНа празник Свете мајке Ангелине Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је Бабушницу и у тамошњем храму Светог оца Николаја служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу је саслуживало свештенство нишке Епархије. Ово богослужење је било историјско јер по познатим подацима Архијереј није богослужио у Бабушници више од седам деценија. По прочитаном Јеванђељу Епископ је беседио и у својој беседи поред поуке сабраном народу најавио и долазак новог свештеника у ову парохију. У новом парохијском дому је после службе приређена трпеза љубави. На повратку за Ниш Епископ је посетио манастир Дивљану и тамо посетио монахињу Ангелину која је прослављала своју небеску заштитницу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован