15.08.2012.VetaНа празник преноса моштију Светог архиђакона Стефана Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Вета у Архијерејском намесништву белопаланачком. Епископу су саслуживали свештеномонаси Епархије нишке. Иако је терен прилично неприступачан богослужењу је присуствовао већи број верника. На крају Литургије пререзан је славски колач у част Светог Стефана, небеског покровитеља настојатеља ове свете обитељи, који је овом приликом за свој труд на обнови манастира одликован звањем синђела. После Литургије обављено је освећење новог манастирског конака, а затим се Епископ заржао у разговору са сабраним народом од којих су неки изнели сведочанства о чудесним догађајима који су везани за манастир, а која су се десила у последње време. Потом је уследила трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован