136godinaУ Горњем Адровцу , селу надомак Алексинца , обележена је у недељу 2. септембра 2012. године годишњица од погибије руског пуковника Николаја Николајевича Рајевског. 136. лета је прошло од дана када је пушчани метак погодио у главу овог великог ратника 21. августа по старом календару.
Пуковник Николај био је потомак чувене лозе Рајевских , великих ратника и војсковођа који су одувек раме уз раме са српским ратницима бранили православље од латина и полумесеца. Каснје је пуковник Рајевски био прототип писцу Л.Н.Толстоју за стварање лика грофа Вронског у роману Ана Карењина.
Обележавање овог дана почело је Светом Литургијом у храму Свете Тојице, која је саграђена уз помоћ породице Рајевских. Свету Литургију служио је Архијерејски намесник алексиначки хаџи Љубиша Недељковић уз саслужење надалежног пароха. Након Свете Литургије одржан је помен грофу Николају и свим војсковођама и војницима који постадаше на овом бојном пољу.