13.09.2012.JasunjaНа дан празника Полагања појаса Пресвете Богородице Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Јашуњи. Епископу су саслуживали секретар ЕУО, протојереј Зоран Филиповић, Архијерејски намесник лесковачки протонамесник Марко Адамовић и месни парох. На крају Литургије Владика је беседио сабраном народу. После манастира Пресвете Богородице Епископ Јован је посетио манастир Рођења Светог Јована Крститеља који се такође налази у селу Јашуња.

13.09.2012.PolaganjePojasaJasunja.mp3{/audio}

13.09.2012.BeliPotokСело Бели Поток је било место молитвеног сабрања приликом којег је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован осветио темеље будућег храма Светог Георгија. Епископу је саслуживало свештенство града Лесковца и околине. Ктитор овог храма је приватни предузетник из Белог Потока, господин Младен Стојановић са својом породицом који је све окупљене на молитви сабрао и око трпезе љубави.

{audio}13.09.2012.SeloBeliPotok.mp3