19.01.2013.На празник Богојављења када прослављамо крштење Господа Исуса Христа у реци Јордану Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Епископу је саслуживало свештенство Саборног храма. На крају Литургије Епископ је призвао благодат Светог Духа на воду, а уз молитвено учешће многобројног верног народа. Том приликом је Владика сабранима упутио речи поуке.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован

19.01.2013.01По већ устаљеној традицији Градска Општина Медијана организује пливање за Часним Крстом. Ове године је због набујале Нишаве ово окупљање организовано на отвореном базену Спортског центра Чаир уз учешће деветнаест пливача. Победнику су уручени пригодни поклони од стране Епископа Јована и председника ГО Медијана Др. Небојше Крстића.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован