IMG 0575-1Позиву нашег Првојерарха, Његове Светости Патријарха Иринеја и чланова Светог Архијерејског Синода наше српске Цркве да се у свим нашим храмовима наредна три дана служи Молебан за страдални народ Косова и Метохије одазвао се и Епископ нишки Господин Др. Јован који је са свештенством нишког Саборног храма у овим данима тешким за цео наш народ, а посебно за онај на Косову и Метохији, принео Господу вапај да се смилује на наше грехе, а да оне који су овоземаљски властодршци уразуми да бисмо сви били на путу мира и правде. Приликом кратког обраћања по молебну Владика је позвао све да по препоруци Светог Архијерејског Синода наредна три дана посте не би ли Господ излио своју милост на нас.

Текст Молебна за страдални народ наш на Косову и Метохији можете у целини преузети ОВДЕ. Текст се налази у формату pdf.