DSC06904Освећење крстова у Рутевцу

Поподне 13. октобра Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је село Рутевац у Алексиначком Архијерејском намесништву и том приликом осветио је крстове новог храма Свете великомученице Марине - Огњене Марије. Велики број мештана, а нарочито деце испунио је свети храм и са својим Епископом поделило радост што ће Часни Крст Господњи блистати на новоподигнутом храму.
DSC06925
Нови храм је изграђен поред старог посвећеног истој светитељки, који је због трошног материјала и лоше градње у времену у ком је настао постао склон паду. После освећења Владика је поучио народ и на предлог месног пароха, свештеника Предрага Радосављевића, уручио похвалницу великом трудбенику на изградњи и украшавању храма, господину Маћешићу.