DSC07295DSC07296

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ПИРОТУ

На дан када прослављамо Свете мученике Сергија и Вакха Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је са свештенством пиротског и белопаланачког Архијерејског намесништва служио Свету Архијерејску Литургију у храму Христовог Рођења у Пироту. После прочитаног Јеванђеља верни народ и свештеници су уз тумачење прочитане перикопе добили поуку свога Архипастира.
DSC07305
Велика радост била су деца, полазници веронауке у пиротским школама, која су дочекала свога Владику, а на Литургији прочитала Молитву Господњу и причестила се Светим Христовим Тајнама. Владика је све присутне даривао Молитвеником, а после Литургије се задржао са свештенством поделивши са њима њихове проблеме и дарујући им очинске савете за пастирску службу.