IMG 1592 1У среду 15. фебруара 2017. године на празник Сретења Господњег, у поподневним часовима, у просторијама Епархијског дома, под председништвом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског и администратора Епархије нишке Г. Теодосија, одржана је редовна седница Епархијског Управног Одбора.

У четвртак 16. фебруара 2017. године, на празник Светог Симеона Богопримца и пророчице Ане, у нишком Саборном храму Епископ Теодосије са свештенством служио је Свету Литургију а у наставку је одржана редовна годишња седница Епархијског савета.

У току седница прочитан је и усвојен годишњи извештај Епархијског Управног Одбора за 2016. годину.
Представљен је и усвојен завршни рачун за 2016. годину као и предлог буџета за 2017. годину.
Поднет је извештај о финансијском и материјалном пословању Црквених општина и Манастира Епархије.
Поред горе наведеног разматране су и бројне актуелне теме из живота саме Цркве на овом простору, као и планови за побољшања и унапређење како материјалног тако и духовног аспекта.
View post on imgur.com