IMG 20170226 102302Спомен Светог Симеона Мироточивог свечано је прослављен и ове године у Нишу. Капела посвећена Светом Симеону налази се на горњој јужној галерији Саборног храма Силаска Светога Духа. У овој капели уочи дана Светог Симеона служено је празнично бденије. На сам дан празника у Саборном храму служена је света литургија, којом је началствовао протојереј ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Призренске богословије Светог Кирила и Методија привремено у Нишу, а саслуживало братство Саборног храма, као и свештенство из нишких храмова Светог апостола Луке, Свете Петке и Васкрсења Христовог. Након службе приређена је празнична трпеза у сали Светосавског дома. Домаћин овогодишње славе био је знаменити нишки адвокат Момчило Ковачевић, а за славаре наредне године пријавили су се Коло српских сестара и угледна нишка породица Александра и Биљане Миливојевић.
View post on imgur.com