17032018Infektivna

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је, 17. марта, у суботу четврте седмице Часног поста, Свету Архијерејску Литургију у капели Св. Јована Милостивог на Инфективној клиници Клиничко - болничког центра Ниш. Владики су саслуживали: Архијерејски намесник први нишки протојереј Миодраг Павловић, протојереј ставрофор Радован Петровић, протојереј Зоран Филиповић, старешина храма Св. Николе у Нишу, протонамесник Димитрије Петровић, јереј Милан Крстић, парох Орљански и ђакон Нектарије (Ђурић).
По завршетку Литургије, Епископ Арсеније обратио се присутнима беседом у којој је нагласио да је најспасоносније за свакога коме је лекарска помоћ потребна, јединство молитве и медицинско знање јер је човек биће тела и душе. Владика је рекао и да се Вера не противи науци него иде у корак са њом и да су лекари сарадници Божији. Потом је прочитана Грамата о додели високог признања Српске Православне Цркве, ордена Светог Краља Милутина, које је Свети Архијерејски Синод СПЦ доделио дугогодишњем директору Инфективне клинике, професору доктору Жарку Ранковићу. Орден је додељен за заслуге професора Ранковића на уређењу богослужбеног простора на Инфективној клиници у Нишу. Литургији и уручивању ордена присуствовао је велики број лекара, медицинског особља и грађанства.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

Извор Радио Глас