18032018Svrljig
Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је у 18. марта, у четврту недељу Великог поста, Свету Архијерејску Литургију у храму Светог цара Константина и царице Јелене у Сврљигу. Епископу Арсенију су саслуживали протојереј ставрофор Новица Митровић, парох нишки, протојереј Златко Василић, архијерејски намесник трећи нишки и сврљишки, протосинђел Стефан (Спасић), јереј Младен Маринковић, други парох сврљишки, протођакон Стеван Кричка и јерођакон Нектарије (Ђурић). Након прочитаног Јеванђеља, Владика Арсеније се обратио свештенству и сабраном народу:

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

Пре почетка Свете Литургије Епископ Арсеније благословио је право ношења укрштеног орара чтецу Милану Благојевићу, службенику Епархије. Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави и пригодан културно – уметнички програм.