DSC03586Трећег дана Божића, на спомендан Светог Првомученика и Архиђакона Стефана, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован је Свету Архијерејску Литургију служио у древном лесковачком храму, у коме је све одисало изузетношћу духовног славља .Његовом Преосвештенству саслуживали су лесковачки свештеници, а литургијску радост је увеличао величанствени хор овог светог храма.
Владика је у архипастирском слову указао на смисао жртве, говорећи о мучеништву архиђакона Стефана и витлејемских младенаца, чији се празници налазе у загрљају рођења Богомладенца Христа,а у чијој колевци увек и изнова испитујемо себе и своју савест. Владика је овом приликом честитао славу свим ђаконима, свечарима као и становницима Републике Српске.

09.01.2012. Beseda Episkopa o Sv.Arhdj. Stefanu u Leskovcu.mp3