DSC4685Уочи празника Богојављења Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је са свештенством катедралног нишког храма служио празнично бденије.

На сам дан празника Преосвећени Владика је у нишком Саборном храму служио Свету Архијерејску Литургију. Саслуживало је свештенство Саборног храма. После Свете Литургије пред храмом је уз молитвено учешће великог броја верног народа обављен Чин великог освећења воде након којег се Владика обратио сабраном народу беседом у којој је појаснио значај празника. Током целог дана побожни народ града Ниша у великом броју долази да узме освећену воду ради благослова својих домова.

19.01.2012. Beseda Episkopa na Bogojavljenje12.mp3{/audio}

По већ устаљеном обичају свештенство и верни народ окупљени под омофор свога Архипастира су изашли на кеј поред реке Нишаве. Градска општина Медијана је у сарадњи са Епархијом нишком организовала пливање за крстом, а које је пратио пригодан културно - уметнички програм током којег је владика Јован поздравио све сабране. Победник овог такмичења је Владимир Стојановић, којег је Владика даривао иконом, док је остале учеснике даривао књигама.

{audio}19.01.2012. Beseda Episkopa na Bogojavljenje22.mp3