DSC05822Уочи празника Светог оца нашег Симеона Мироточивог свечано бденије је у нишком Саборном храму служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован.

У недељу сиропусну Свету Архијерејску Литургију Епископ нишки Господин Др Јован служио је у храму Светог Николе у Куршумлији. Овај храм је задужбина родоначалника светородне лозе Немањића – Светог Симеона Мироточивог па је дан када га молитвено прослављамо био повод да се под сводовима његове најкрасније задужбине верни народ Косанице и Топлице окупи предвођен својим Архипастиром. Владики Јовану саслуживало је свештенство косаничког намесништва као и свештеници из других крајева нишке Епархије. Многобројни сабрани народ Владика је поучио својом беседом после прочитаног Јеванђеља, а потом је у току Литургије у свештенички чин рукоположио ђакона Стефана Милановића, а протонамесничким чином одликовао свештеника Ненада Милосављевића, пароха куршумлијског.

26.02.2012. Beseda Episkopa u Nedelju Siropusnu o prazniku Sevtog Simeona Mirotocivog u Kursumliji.mp3