07112017Vojska

У уторак 7. новембра у поподневним часовима Саборни храм Пресвете Тројице у Нишу посетила је група официра, подофицира и цивилних лица припадника Команде за обуку Војске Републике Србије на челу са бригадним генералом Јелисијем Радовићем и у пратњи војног свештеника капетана Стевана Стевановића.  У склопу програма обиласка културно - историјских и верских знаменитости припадници Команде за обуку посетили су овом приликом и манастире Покрова Пресвете Богородице и Св.Романа у Ђунису, као и Саборни храм у Нишу, где их је дочекао Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније.
Владика Арсеније је поздравио госте и упутивши их у историју и значај како саме Саборне цркве, тако и на дугу и наизменичним периодима ратних и мирнодобских дешавања испреплетану историју Епархије нишке и целог овог региона, пожелео им добродошлицу и позвао и на будућу добру сарадњу. Том приликом генерал Радовић је, у име Команде за обуку, уручио Његовом Преосвештенству Захвалницу Војске Републике Србије ''за показану несебичну љубав према припадницима Војске Србије и бригу Свете Српске Православне Цркве према својој духовној деци''.