Похитај да ми отвориш очинско наручје, развратно сам истрошио живот свој. Спаситељу не презри сада осиротело срце моје, које упире поглед на не потрошиво богаство милосрђа Твога. Јер Теби Господе у умилењу вапијем: сагреших Оче небу и Теби.

Уочи празника Усековања главе Светог Јована Претече и Крститеља Господњег у четвртак 10. септембра 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Велико вечерње са петохлебницом у манастиру посвећеном Светом Јовану у Петрлашу код Димитровграда.

Преосвећени Владика је у чин мале схиме замонашио искушеника Стефана који је добио име Спиридон, по Светом Спиридону Чудотворцу.

Након вечерње службе уследила је трпеза љубави.

Манастирски храм је саграђен у периоду од 2013. до 2014. године на источној страни села а на месту где је раније постојала црква посвећена Светом Јовану Крститељу. Храм је изграђен средствима господина Мирка Савића из Суботице.