У суботу 27. по Духовима, када наша Света Црква слави Свету Великомученицу Варвару и Светог Јована Дамаскина, служена је Света Архијерејска Литургија и парастос поводом десетогодишњице упокојења Епископа жичког Хризостома Столића у манастиру Рујан, где је Владика Хризостом по својој жељи сахрањен.

Литургијом је началствовао Епископ жички г. Јустин, уз саслужење Епископа нишког г. Арсенија, архимандрита Тихона (Ракићевића), игумана студеничког, архимандрита Нектарија (Ђурића), секретара Светог Архијерејског Синода, архимандрита Јакова (Лазовића), протојереја-ставрофора Милоша Босића, намесника ужичког, протојереја-ставрофора Зорана Јанковића, протојереја-ставрофора Ненада Илића, јеромонаха Теодосија (Узелца), настојатеља манастира Рујан, протојереја Радoјe Сандa, протонамесника Синише Никитовића, ђакона Стефана Симића, протођакона Ђорђа Филиповића и јерођакона Пантелејмона. Молитвено је присуствовао Епископ јегарски Нектарије (Самарџић), викар Патријарха српског. Евхаристијском сабрању присуствовало је мноштво свештенства, монаштва и верног народа.

Литургијско сабрање благољепијем појања увеличали су протопсалт Иван Трајковић и свештенство Епархије жичке.

У току Литургије, Владика Јустин је рукопроизвео јеромонаха Теодосија у чин протосинђела.

Након Литургије, братство манастира уприличило је трпезу љубави за све присутне.

На крају Литургије одслужен је парастос Епископу Хризостому, а затим и помен на његовом гробу. Беседом су се обратили Епископ Јустин, сећајући се свог познанства са блаженопочившим Владиком Хризостомом и истичући значај његовог архипастирског деловања у жичкој Епархији. Потом се обратио Епископ Арсеније, духовно чедо Владике Хризостома.

Нека је вечан спомен Епископу Хризостому!

Извор: Званични сајт Епархије жичке