На данашњем састанку, који је одржан на иницијативу Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија и ВДС-а Епархије нишке ,,Добри Самарјанин „, заједно са представницима Општине Медвеђа договорена је заједничка акција изградње стамбених објеката за социјално угрожене породице.

Наредних дана биће потписан уговор везан за локацију изградње насеља, које ће Општина Медвеђа уступити за изградњу исте. Хуманитарна организација „Our Serbs“ („Наши Срби“) из Чикага је као прва изразила жељу да учествује у овој акцији, како би допринела бржој изградњи нових домова и њиховом оспособљавању за што раније усељење.

Носилац овог пројекта је Епархија Нишка, а изградњу кућа за социјално угрожене породице финансираће организације, предузећа и сви људи добре воље који својим доприносом могу и желе да помогну реализацији овог великог подухвата.