DivljanaНа празник св. великомученика Димитрија, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру св. Димитрија у Дивљани. Њему је у Светој Служби саслуживао високопреподобни отац Серафим, игуман ове свете обитељи. Верни народ овог краја сабрао се у великом броју да дочека свог Архијереја, и да се у Светом Сабрању окрепи и оснажи, молитвама св. Димитрија.. Након читања светога Јеванђеља, Епископ Јован је у својој беседи, ослањајући се на житије овог великог светитеља Цркве Христове, народ својом очинском љубављу и речју поучио. На крају Литургије обављена је литија око  храма, те је Владика Јован пререзао славски колач, а такође је народ прилазио и да се поклони делићу моштију св. Димитрија, које се налазе у овој светој обитељи. Љубаљу игумана и братије, након Свете Службе приређена је и трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован