У недељу 22. по Духовима 08. новембра 2020. године када молитвено прослављамо Светог Димитрија, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру посвећеном овом Божијем угоднику у Дивљани.

Преосвећеном Владики саслуживали су: протосинђел Серафим Живковић, игуман ове Свете обитељи, протојереј Драгиша Јовановић, свештеник у пензији из Епархије крушевачке, јереј Славиша Смиљић, Архијерејски намесник белопаланачки и ђакон Ђорђе Филиповић.

После заамвоне молитве уследила је литија око храма након које је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао славски колач.

За показану делатну љубав према Светој мајци Цркви и пружену несебичну помоћ манастиру Светог Димитрија у Дивљани највишим одликовањем Епархије нишке ореденом Светог Романа Ђунишког трећег степена одликована је госпођа Ирина Бекрић из Крушевца.

Архијерејску грамату Преосвећени Владика доделио је госпођи Љубинки Стојановић из Бабушнице.