JasunjaУ Јашуњском манастиру рођења светог Јована Крститеља прослављен Свети Јован Владимир, зетски краљ, Прото-тип светитеља у нас коме ове године обележавамо јубилеј, не мање но хиљаду година његове мученичке кончине. Овог дивног светитеља Јашуња традиционално прославља на Светој Литургији, а наставља резањем колача у Јашуњској гори код крста и планираног скита Светог Јована. Трактор и Лада нива су једина превозна средства, али су већина ходочасника до крста дошли пешачећи прелепим амбијентом поред планинског потока. Овогодишњи домаћин свештеник Далибор Стефановић са породицом предао је део колача Господину Дејану Гичићу и вероучитељици Жаклини Михајловић који ће нас идуће године окупити за славску трпезу у шуми. И по обичају, за крај овогодишњег дружења отпевана је песма „Свети Јован от Елбасан“, а онда су сви пуни утисака и чистог планинског ваздуха кренули својим кућама носећи благослов Светог Јована Владимира.