У среду, 12. јула 2023. године, на дан празника Светих Апостола Петра и Павла, у манастиру Светог Стефана у Липовцу служена је Света Архијерејска Литургија.

Свештеним евхаристијским сабрањем, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Дамаскин, викар Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја.

Манастирска црква била је препуна свештенства, монаштва и верног народа са свих страна, који су се, поред прославе данашњег великог празника, сабрали у великом броју и због четредесетодневног помена схи-архимандриту Дионисију (Пантелићу), чувеном вишедеценијском духовнику ове свете обитељи.

Након завршетка Свете Евхаристије, помен новопрестављеном оцу Дионисију служен је крај његовог гроба, на оближњем манастирском гробљу. Поменом је началствовао Преосвећени Владика Дамаскин, а по окончању чина, са благословом Његовог Преосвештенства, сабраним верним обратио се бираним и дирљивим речима архимандрит Стефан, игуман манастира Велика Ремета.