Sveti Roman

У недељу Средопосну, на празник Благовести, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у манастиру Светог Романа у Ђунису.

Преосвећеном Епископу су саслуживали: архимандрит Дамаскин (Грабеж), игуман ове свете обитељи, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, клирик Епархије крушевачке, протојереј Ђорђе Милојковић, клирик Епархије крушевачке, протојереј Игор Давидовић, клирик Епархије британско-скандинавске, јеромонах Нектарије (Ђурић) и ђакон Ђорђе Филиповић.

Пред почетак Литургије Епископ је благословио право ношења укрштеног орара чтецу Божидару Мијаиловићу из Ниша.

Након заамовне молитве уследило је освећење славских дарова и резање славског колача.

Свету Литургију посебно је красило предивно појање певнице манастира, као и мноштво верника и ходочасника из разних крајева наше земље.
{oziogallery 1903}