MSC 32

У суботу друге седмице Часног поста, уочи недеље Пачисте, у којој обележавамо и спомен Светог Григорија Паламе, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је вечерње богослужење у манастиру Светог Романа у Ђунису.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Нектарије (Ђурић) и протосинђел Данило (Гаврановић), у верним народом испуњеном древном манастирском храму. При крају вечерње службе, Преосвећени Владика је по чину мале схиме замонашио господина Божидара Мијаиловића, координатора Верског добротворног старатељства Православне Епархије нишке. Од сада, он ће се у анђелском чину спасавати као монах Пантелејмон.

По окончању богослужења, уследила је трпеза љубави, уприличена од стране гостопримљивог братства манастира Светог Романа.