У понедељак 16. новембра 2020. године када Црква прославља спомен на обновљење храма Светог Георгија, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру посвећеном овом празнику у Темској.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су архимандрит Леонид Цолић, свештено служитељ овога манастира, протосинђел Тихон Пејчић, игуман манастира Мрзенице, ђакон Ђорђе Филиповић и ђакон Небојша Стевановић из Епархије врањске.

Благољепију Свете Литургије допринело је милозвучно појање братства суковске обитељи византијским напевом.

Након Свете Литургије уследио је опход око храма после кога је Његово Преосвештенство освештао славске дарове и пререзао колач.