стефан milanovicПарох станачки: јереј Стефан Милановић
Тел.: 0654017437

Jeреј Стефан Милановић рођен је 9. септембра 1988. године у Приштини од оца Милена и мајке Наде. Основну школу завршио је у Барбатовцу, након чега уписује средњу електротехничку школу у Нишу. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 24. новембра 2008. године ступа у брак са Ирис Цветковић са којом има ћерке Арсенију, Алексију, Атанасију и сина Никифора. Рукоположен је у чин ђакона 19. фебруара 2012. године у храму светих Константина и Јелене у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 26. фебруара 2012. године у манастиру светог Николе у Куршумлији и постављен на станачку парохију.