tesicaХрам Успења Пресвете Богородице у Тешици

Храм је подигнут у време јереја Стојана Поповића 1839. године. Освећена је на Велики Четвртак 1839. године од стране игумана манастира светог Романа у Ђунису архимандрита Саве Петровића. У време Другог светског рата, фреске у храму су знатно оштећене, а 1948. године Јужна Морава је поплавила Цркву у висини од једног метра. 1973. године у храм је уведена струја, а 1975. године на храму је промењен кров. У периоду од 1997. до 2000. године Црква је реновирана. Антиминс је освећен 1973. године и потписан руком Епископа жичког Василија Костића, администратора нишке епархије. Поред Цркве налази се парохијски дом подигнут у периоду од 2007. до 2010. године, трудом свештеника Горана Поповића.

TesicaХрам Светог Пророка Илије у Тешици

Храм се налази у атару села Тешица. Још увек није завршен, а изградња је започета 1995. године. У летопису нема података о самој градњи. У народу је ово место познато као манастир светог пророка Илије.

LuzinaХрам Светог архангела Михаила у Лужанима

Изградња храма је започета 1997. године. Темеље ове Цркве осветио је епископ нишки Иринеј 20. августа 1997. године. Храм је још увек у фази изградње.