DSC 0062       У другу среду друге седмице великог поста, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених дарова у храму Светог Николаја Чудотворца у Алексицу. Његовом Преосвештенству саслуживали су протосинђел Серафим Живковић старешина Дивљанског манастира, протојереј Братислав Вукићевић архијерејски намесник алексиначки, протојереј Славољуб Петровић парох други алексиначки, јереј Милан Живановић парох житковачки и ђакони Ђорђе Филиповић и Предраг Пиперски.
       По завршетку Свете Литургије обављена је Света тајна исповести свештенства Архијерејског намесништва алексиначког, а у просторијама Ц.О. Алексиначке одржан је братски састанак. Јереј Милан Живановић парох житковачки одржао је предавање на тему „Пост као оруђе за постизање бесмртности.“