vukoje djuricПарох рачански: јереј Вукоје Ђурић
Тел.: 061/6161613
Е-пошта: -

Отац Вукоје Ђурић рођен  је  1. Јула 1997. године у Приштини. Од оца Обрада и Мајке Насте рођене Бркић. Основну школу је завршио у Косаничкој Рачи 2012. године, исте године уписује Богословију „Светих Кирила и Методија“ у Нишу.  Богословију завршава 2017. године и исте године уписује Православни Богословски факултет „Светог Саве“ Универзитета у Београду. По благослову Његовог Преосвештенства епископа нишког Г. Арсенија у Свету Тајну Брака ступа 2018. године са својом изабраницом Маријом рођеном Минић из Куршумлије. Крајем исте године добија ћерку. У Свештени чин ђакона рукоположен је 23. децембра 2020. године у Храму Св. Цара Константина и Царице Јелене у Нишу, а у свештенички чин 29. децембра 2020. године у храму Светог Пантелејмона у Нишу руком Преосвећеном Епископа нишког Г. Арсенија. На парохију косаничку је постављен од фебруара 2021. године.