Beli PotokХрам Светог великомученика Георгија у Белом Потоку

Овај храм почео је да гради господин Младен Стојановић из Лесковца са својом породицом. Храм је подигнут на породичном имању Стојановића 2012. године. Благословом Епископа нишког Јована ова црква постала је седиште Белопоточке парохије у мају 2015. године. Велико освећење обавио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке октобра 2016. године. Овом приликом одликовао је ктитора Младена Стојановића Орденом краља Милутина за његово богоугодно дело.

ZabljaneКапела Источни Петак у Жабљану

Овај капелни храм има своју занимљиву историју покушаја градње. У време комунистичких власти мештанин Жабљана, по имену Рака Пантин, започео је да гради малу капелу на сеоској утрини упркос забрани власти да се на њој нешто зида. То је било крајем педесетих година, према причи старијих мештана. Пошто је градња била забрањена, он је долазио искључиво ноћу и у то време су изводили радове. Међутим, у више наврата власти су рушле оно што се у једном периоду изгради. Упркос томе направљена је мала капелица, код које су се људи окупљали ради молитве. На крају је она срушена, рушевину се све више пропадале, док осамдесетих година није кренула њена обнова у време свештеника Вукашина Ђорђевића. Тада је подигнута једноброда базилика без куполе. Међутим, пошто се храм налази на порозном тлу постојала је опасност да га однесе клизиште. Тако је 2007. године предузета адаптација терена и храма уз који је дограђен звоник, Најзаслужнији за адаптацију овог молитвеног места био је угоститељ из Жабљана, Момчило Јоргаћевић и тадашњи парох јереј Владан Ранђеловић, након чега је црква освећена у октобру 2008. године од стране епископа Иринеја. Данас је у богослужбеној употреби.