ВЕЛИКО ОСВЕЋЕЊЕ ХРАМА ПРЕОБРАЖЕЊА ГОСПОДЊЕГ

IMG 3bfa0f9cc7ca81881ad94b468fd68e0b V
У суботу 17. октобра 2020. године, село Арбанашака у Архијерејском намесништву топличком имало је велику духовну радост јер је Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније осветио храм Преображења Господњег.

У Часну трпезу на којој се служи Света Литургија, положене су мошти Светих мученика сурдуличких, који су пострадали током Првог светског рата.

Након освећења храма Преосвећени Владика служио је Свету Литургију на којој су му саслуживали свештеници овог краја.

Његово Преосвештенство после одслужене Свете Литургије осветио је звоно које ће верне позивати на Света богослужења, Владика је осветио и извор воде као и темеље за нови конак за који се Преосвећени Владика помоли Господу да се ту једног дана окупи братство које ће се бринути о овој светињи.