zarko cokotПарох: јереј Жарко Милетић
Тел.: 0648007238

Јереј Жарко Милетић рођен је 30. 03. 1968. године у Прокупљу, од оца Животе и мајке Слободанке, рођене Крстић. Завршио је ОШ ''Ратко Павловић Ћићко'' у Прокупљу, нижу музичку школу, Педагошку школу ''Душан Тривунац'' у Алексинцу, а дипломирао на Учитељском факултету у Врању, где је прошао и прописани курс посебног оспособљавања за вероучитеља. Венчао се 20. 06. 1992. године у Прокупљу, са Горданом Милосављевић, професорком математике и вероучитељицом. Имају троје деце. Годинама предавао верску наставу у нишким школама. Рукоположен за ђакона 18. 08. 2010. године у Нишком саборном храму од стране епископа нишког Иринеја. Три године и два месеца служио као ђакон у Храму Светог Пантелејмона у Нишу. У чин презвитера рукоположио га је епископ нишки Јован, 31.10. 2013. године у Храму Светог Луке у Нишу. Седам месеци служио је у малчанској парохији, а на чокотску парохију постављен је 1. 07. 2014. године. Током свог службовања организује прикупљање прилога за изградњу цркве у Новом Селу и звонаре у Чокоту.