bogojavljenjeuVlasotincuНа дан Светог Богојављења упрепуном храму Свете Тројице у Власотинцу служена је Света Литургија после чега је обављено велико водоосвећење. По осми пут (од када је пре девет година обновљена традиција пливања за часни крст) одржана је манифестација пливања и вађења часног крста из језера. Овом догађају је присуствовао велики број окупљених суграђана и више медијских кућа. Окупљенима се пригодном беседом обратио архијерејски намесник власотиначки Зоран Стојановић после чега је кропљењем освећеном водом благословио све учеснике у овом такмичењу. У пливању за часни крст учествовало је осамдесет четири такмичара, а најмлађи је стар осам година и учествује у овом догађају од своје друге године. Народ је до раних вечерњих сати долазио да узме и понесе освећену воду у своје домове.