bane tonicПарох: јереј Бранислав Тонић
Тел.: 0641650180

Јереј Бранислав Тонић, рођен је 25. маја 1963. године у Нишу, од оца Светислава и мајке Споменке. Основну школу завршио је у Нишу, након чега уписује средњу Електотехничку школу „Никола Тесла.“ Завршио је Електронски факултет у Нишу и Православни богословски факултет у Београду. Ступа у брак са супругом Катарином са којом има троје деце. Рукоположен је 17. августа 2010. године у ђаконски чин, руком епископа нишког господина Иринеја и постављен за ђакона при храму Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини, а од 11. јануара 2011. године при храму светог Пантелејмона у Нишу. 9. августа 2012. године, рукоположен је у презвитерски чин, руком епископа нишког господина Јована и постављен за пароха у Вртишту. По пореби службе, од 15. августа 2018. године постављен је за пароха у Брзом Броду.